İstanbul Bölge Servisi

İstanbul Vestel Servis Merkezi

Vestel klima resetleme işlemleri Vestel klimanızın modeline veya kumandanızın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Doğru ve kolay Vestel klima resetleme işlemini yapabilmeniz için Vestel klima modellerine göre resetleme fonksiyonlarını inceleyebileceksiniz.

Vestel Plazma Inverter Klima Resetleme

Vestel plazma inverter klima için kumandadan resetleme işlemi gayet basittir. Bu modelde kumanda üzerinde bulunan “Reset” tuşana basarak vestel resetleme işlemini tamamlamış olursunuz. Bir daha ki vestel klima çalıştırmanız durumunda klima ayarları varsayılan ayarlara geri dönecektir.

Bu Resetleme işlemi aşağıdaki modelleri içinde geçerlidir.

  • Vestel Minimalistik Inverter Klima
  • Vestel Flora
  • Vestel Flora Doğa
  • Vestel Vega Plus
  • Vestel Nova

vestel klima resetleme kumanda

 Vestel Klima Kumandasında Reset Tuşu Yok ise Ne Yapılmalı?

Vestel klima modellerinin yenilerinde kumanda üzerinde reset tuşu olmasından dolayı basit bir şekilde Vestel klima resetleme işlemi yapılabilmektedir, fakat eski modellerde Vestel klima kumandası üzerinde resetleme tuşu olmayabilir. Bu durumlarda Vestel klima ünitesi üzerinde kırmızı renkli bir tuş bulunabilir, Vestel klima reset işlemini bu kırmızı tuş ile belirli süre basılı tuttuktan sonra gerçekleştirmiş oluruz. Vestel Klima Servisi 444 5 201 iletişim merkezinden destek  alabilirsiniz.

Peki Kumanda da ve Ünitede Resetleme Tuşu yok ise!

Klima resetleme işlemini belirttiğimiz şekilde yapamıyorsanız o zaman profesyonel bir hizmet almanız gerekmektedir. Lütfen 444 5 201 Vestel Servis Merkezine ulaşarak servis randevusu oluşturun.

Klima Bakımını Ertelemeyin!

Klima kullanıcıları genellikle klimalarda herhangi arıza veya verimsizlik görmedikleri sürece klima bakımı yaptırmaktan kaçınıyor, bu davranış oldukça yanlış bir durumdur. Klima Bakımı arıza veya verimsizlikten ziyade sağlık açısından yapılmalıdır.

Ortamda kötü koku ve sağlıksız bir ortam olmaması için bakım amaçlanmaktadır.

Klima bakımı yapılmaması durumunda klima evaporatöründe biriken tortular ısıtma veya soğutma verimini düşürecektir, bu durum hava filtreleri içinde geçerlidir.

Not: Kötü koku engellemek için klima evaporatörünün veya Cros Fan üzerine parfüm, oda spreyi gibi kimyasallar sıkılmamalıdır.

Bunun yerine klima temizleme ilaçları ile temizlenip iyi bir şekilde su ile temizlenmelidir.

Vestel klima bakımı sayfamızı inceleyerek klima bakımı hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *