İstanbul Bölge Servisi

İstanbul Vestel Servis Merkezi

Vestel Klima Bakımı Vestel Klima Bakımı

Vestel klima bakımı, Vestel klimadan verim alabilmeniz için çok önemli ve doğru yapılması gereken bir işlemdir. Vestel klimanın hijyenik olması ve hava verdiği ortamın sağlığa elverişli olması için Vestel klima bakımı detaylı olarak yapılması gerekmektedir.

Peki Vestel Klima Bakım aşamaları nelerdir? Hangi aşamalar yapılırsa doğru bakım yapılmış olur? Tüm bu sorularınızın cevabını bu sayfamızda detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı bulacaksınız.

Vestel Klima Bakımı için Genel Kontroller

Vestel klima bakımı yapılmadan önce Vestel klima da herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Kumanda dan yaz ve kış konumunda istenilen verime sahip mi teknisyen tarafından bazı uygulamalar yapılarak kontrol sağlanır. Herhangi Vestel Klima Arızası durumunda müşteriye gerekli bilgi verilir. Arıza giderildikten sonra klima bakımına geçilir. Vestel klima arıza kodları sayfamızdan arıza hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vestel Klima Bakımı Ön Panel Sökülmesi

Vestel klimanın ön panelini tırnaklarını kırmadan çıkarınız. Ön panel açık olduğunda rahat çalışmayı engelleyebilir bu nedenle çıkarılması daha iyi olacaktır.

Vestel Klima Bakım Toz Filtrelerin Temizlenmesi

Vestel klima ön paneli çıkarıldıktan sonra toz filtreleri tırnaklarından dikkatlice çıkarılır. Filtre temiz su ile tamamen temizlenene kadar yıkanmalıdır ancak filtrelere zarar verecek düzeyde bastırılmamalı yumuşak uçlu fırça ile hafif bir şekilde yıkabilir.

Bu işlem basit bir bakım işlemi sayılmaktadır tam anlamıyla klima bakımı anlamına gelmemektedir. Vestel klima kullanıcıları da istedikleri sıklıkta bu filtreleri temizleyebilirler.

Vestel Klima Filtre Bakımını Kendiniz Nasıl Yapabilirsiniz!

  • Temizlemeden önce elektrik çarpma riskine karşı koruma için klimanızı kapatıp sigortasını veya şalterini indirin.
  • Klimayı temizlemek için sıvı veya aşındırıcı deterjanlar kullanmayın. Üzerine su ve diğer sıvıları sıçratmayın aksi takdirde plastik parçalar hasar görebilir ve hatta elektrik çarpması meydana gelebilir.

Vestel Klima Evaporatör Temizlenmesi

Evaporatör klimayı oluşturan en önemli parçalardan biridir. Evaporatörün doğru temizlenmemesi veya hiç temizlenmemesi durumunda bakım yaptırmanın bir anlamı bulunmamaktadır. Vestel klima bakımında sırasıyla klima toz filtresi çıkarıldıktan sonra Vestel klimanın ön paneli vidalarından sökülerek çıkartılır ve bu şekilde  evaporatöre müdahale yapılabilir.

ÖNEMLİ : Evaporatör temizlenmeden önce elektriksel aksana su temas etmemesi için iyi bir şekilde üzeri kapatılmalıdır.

Evaporatöre klima temizleme kimyasalı tamamını kapsayacak şekilde sıkıldıktan sonra bir müddet beklenilmelidir böylelikle üzerinde oluşan toz tortuları ve kötü kokuya sebep olan bakteriler tamamen temizlenmiş olacaktır.

Belirli bir süre beklenildikten sonra basıncı uygun şekilde ayarlanmış tazyikli su ile kimyasalından temizlenmelidir.

Evaporatör için yapılan Vestel klima bakımı uygulamaları cros fan içinde yapılmalıdır.